Strona główna

O nas

Bieżące informacje STF

„Co nam w duszach gra”

Galerie członków STF

Porady dla fotografujących

Linki do stron o fotografii

Kontakt

"Co nam w duszach gra"
Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego


15 stycznia o godz. 17.00 w Multimedialnej Galerii Obrazu w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni odbył się wernisaż wystawy Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa zatytułowana „Co nam w duszach gra” zaprezentowała prace dziewięciu autorów. Każdy zestaw zdjęć pokazuje inne spojrzenie na fotografię, dokładnie to, które autor zatrzymał w momencie naciśnięcia spustu migawki. Wystawa będzie dostępna do 15 lutego.


Krzysztof Bachiński

Z fotografią i aparatami mam do czynienia od samego urodzenia w 1956 r. Rodzice kupili czechosłowacki aparat Vega żeby dokumentować życie rodziny. Mój pierwszy aparat to Druh. Jaka była radość że bez rozkładania powiększalnika można było robić metodą stykową zdjęcia. Smiena to już wychodziły super zdjęcia oraz kolorowe slajdy. Zenit to następny etap gdzie mieliśmy czas i możliwości na różne eksperymenty. Fotografowanie burz i nocnego nieba, a nawet trójwymiarowe slajdy i zdjęcia. I liczenie się z każdą klatką na szpulce. Obecnie zajmuję się fotografowaniem i filmowaniem przyrody i architektury oraz reportażem faktu.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Krzysztof Bachiński.
 
Fotografie: Grzegorz Wołek STF
Relacja filmowa: Grzegorz Wołek STF

Ryszard Kląskała

“Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali” - Don McCullin.

Zdjęcia robię od 30 lat, ale fotografią w pełni świadomie zajmuję się dopiero od 5 lat, t,j. od momentu przejścia na emeryturę, cały wolny czas mogę poświęcić swojej pasji. Od zawsze lubiłem wycieczki i poznawanie nowych miejsc, różne kultury związanych z nimi ludzi. Dokumentowanie tego to olbrzymia przyjemność.
Moje fotografie powstają podczas wycieczek krajobrazowych, zwłaszcza rowerowych po pięknej ziemi Dzierżoniowskiej i Dolnym Śląsku. Wiele ciekawych prac powstaje także podczas warsztatów fotograficznych organizowanych pod patronatem„ Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego„ którego mam zaszczyt być członkiem.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego.Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Ryszard Kląskała.

Fotografie: Ryszard Kląskała STF


Arkadiusz Krzyżaniak

Chodzę dookoła, obserwując temat z różnych perspektyw, aż do momentu kiedy elementy obrazu same ułożą się w kompozycję, która zadowoli moje oko.
Andre Kertesz

Witam, nazywam się Arkadiusz Krzyżaniak. Mieszkam w Dzierżoniowie, czyli na przedgórzu Sudeckim.
Moją pasją jest od wielu, wielu lat fotografia przyrodnicza. Wolny czas spędzam w terenie fotografując dziko żyjące zwierzęta.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Arkadiusz Krzyżaniak.

Fotografie: Arkadiusz Krzyżaniak STF

 

 
Grzegorz Wołek

„Cokolwiek umysł może wyobrazić, człowiek może osiągnąć.”
W. Clement Stone

Kierując się dewizą W. Clementa Stone dążę do ciągłego udoskonalania swego warsztatu fotograficznego. Fotografia jest moją pasją, którą pieczołowicie pielęgnuję i rozwijamod 30 lat. Staram się uwiecznić na fotografiach radość, łzy, wzruszenie, emocje - napisał o sobie Grzegorz.
Dzisiaj odszedłeś do Domu Ojca, jestem przekonany, że tam będziesz nadal kontynuował swoją pasję. A fotografie doskonałe tu na ziemi, będą tam jeszcze lepsze. Obiecujemy Ci, że pamięć o Tobie będziemy nosili w naszych sercach! Spoczywaj w pokoju wiecznym. Amen!

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Grzegorz Wołek.

Fotografie: Grzegorz Wołek STF


Piotr Chałoński

"Zaiste nieprawdopodobna wydaje się przenikająca wszystko moc owej bogini niesionej przez światło. Fotografia jest szczególnie wartościową bronią, którą ludzkość otrzymała dla swego intelektualnego rozwoju".
Fotograf Peter Henry Emerson

Z zawodu elektronik a z zamiłowania informatyk i fotograf amator, który swoją przygodę z fotografią rozpoczął 40 lat temu. Ta przygoda trwa i trwa...
O sobie mówi - jestem przeciętnym fotografikiem, w Dzierżoniowie są znacznie lepsi, którzy mają wielkie osiągnięcia w uprawianiu fotografii. Piotra cechuje wyjątkowa skromność i życzliwość do ludzi. Potrafi dzielić czas pomiędzy pracę zawodową a fotografią  oraz pomocą osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej.
Fotografia to przede wszystkim człowiek i jego emocje. Fotografuje portrety i akty kobiet, ale nie obca jest mu fotografia reportażowa.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Piotr Chałoński.

Fotografie: Piotr Chałoński STF


Andrzej Ciszewski

Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć? - Ernst Hass

Przygodę z fotografią zacząłem w szkole podstawowej. Niestety po pół roku rozpoczął się stan wojenny i dom kultury, w którym rozpocząłem swoją przygodę z fotografią został zamknięty (jak wszystkie tego typu instytucje i nie tylko). Wróciłem do fotografii, gdy moja córka rozpoczęła treningi judo. Początkowo zdjęcia „ robione ‘’ były kompaktem Olympusa SP-510 UZ. Jednak jak to w kompaktach - autofocus był za wolny do zdjęć sportowych.
W roku 2012 kupiłem pierwszą lustrzankę Canon 40 d z ciemnym obiektywem 17-85. Wtedy dla mnie był to luksus i... skok w nową jakość. Wreszcie autofocus nadążał za akcją. Fascynacja ruchem w fotografii trwa do dzisiaj, czego przykładem są prezentowane fotografie.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Andrzej Ciszewski.

Fotografie: Andrzej Ciszewskii STF


Jarosław Dąbrowski

„Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył" - Robert Bresson.

Fotografią zajmuję się kilkadziesiąt lat. Jest to moja pasja z potrzeby serca. Przedstawiam świat tak jak go widzę, bez wyrachowania i komercji.
Utrwalam i prezentuję otoczenia mając nadzieję, że oglądający moje fotografie zechcą dostrzec je z mojej perspektywy, szczególnie makro.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jarosław Dąbrowski.

Fotografie: Jarosław Dąbrowski STF


Anna Kowalczuk

Sesje sensualne to wyjątkowa dziedzina fotografii. Jej idealnym określeniem jest zmysłowość. Zmysłowość bardzo delikatna, subtelna, pokazująca piękno kobiet...

Moją pasją jest akt fotograficzny oraz fotografie sensualne i portretowe. Fotografią portretową zajmuję się od ponad półtora roku.
Uważam, że w każdym jest piekno, które pragnę pokazać światu. Bardzo lubię pracę zw światłem i cieniem, oba parametry chętnie wykorzystuję w procesie fotografowania.
Moje prace można oglądać w mediach społecznościowych. Mój profil na Facebooku anna.k.fotografia.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Anna Kowalczuk.

Fotografie: Anna Kowalczuk STF


 
Jan Wilk

Cytaty o fotografi pokazują jak artystycznym zawodem jest bycie fotografem. Zdjęcia może robić każdy, ale nie każdy odnajdzie piękno chwili.

Od lat czterdziestych ubiegłego wieku jestem mieszkańcem pięknego miasta Dzierżoniów. Fotografem amatorem stałem się przez przypadek pół wieku temu, fotografując różne imprezy i zajęcia drużyny harcerskiej.
Obecnie, na emeryturze, wiele czasu poświęcam na piesze wędrówki po drogach i bezdrożach przepięknych, malowniczych Gór Sowich, a także okolicach mojego uroczego miasta. W wojażach tych często towarzyszy mi aparat fotograficzny, zdaża się, że czasami udaje mi się zatrzymać w kadrze coś co za chwilę przeminie.

Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk.
 
Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego..Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk. Co nam w duszach gra. Wałbrzych, Wernisaż Sudeckiego Towarzystwa Fotograficznego. Jan Wilk.

Fotografie: Jana Wilka STF